Meme ile İlgili Merak Ettikleriniz

Meme Sarkmasını Geciktirmek için Bunları Yapın

5 Temmuz 2019

Meme zamanla sarkma eğilimindedir. Daha sıkı ve tonik memeler için, egzersiz ve özel ürünler  kullanabiliriz. İşte sizin için Marie Claire’den 7 tavsiye:

Yaşla birlikte memeler şekil değiştirmeye ve bazen de sarkmaya eğilimlidir. Ama panik yapmaya gerek yok, bu tamamen normaldir.

Meme estetiği her zaman kesin çözümdür ancak düşünmeden önce denenebilecek kolay çözümler de olabilir.

Pektoral Kasları Güçlendirin

Memede kas olmasa bile kaslar memenin hemen altınadır. Memenizi destekleyen pektoral kasları güçlendirmek mümkündür. Bunun için çeşitli egzersizler gereklidir.

Her gün  bir seri, pilates lastiğiyle yapılan kol egzersizleri, şınav, havuzdaki sırt üstü yüzme benzeri egzersizler göğüs sıklaştırmasına yardımcı olur.

Eğer bu şekilde yapamazsanız, bir tenis topunu alıp 3 dakika boyunca avuç içleriyle göğüs hizasında karşılıklı bastırmak, memeye güzel bir oval şekli almasında yardımcı olur.

Omuz  ve pektoralleri güçlendirmek  için dambıl veya küçük su şişeleri yardımıyla kol egzersizleri yapabilirsiniz. Bu hareketin yapımı çok kolay, ellerinize dambılları alarak kollarınızı öne doğru gerin. Sonra her ikisini de içe ve dışa doğru çevirerek küçük dairesel hareketlerle günde 5  defa yapın.

Sıkılaştırıcı Bir Masajla Kendinizi Şımartın

Macademia ve macerate yağlarının sıkılaştırıcı etkisi vardır. Bu yağlarla her gün memelerinize ufak bir masaj yapabilirsiniz.

Soğuk Suyla Duş Alın

Bilmeyen yoktur. Soğuk suyla duş almak cildinize  şok etkisi yaratacaktır. Her duşu doğrudan memeye soğuk su uygulayarak bitirirseniz, şokun etkisiyle hücreleriniz canlanacak.

Yüzüstü Uyumaktan Kaçının

Geceleri yastığa sarılarak uyuma alışkanlığınız varsa, bu ritüeli değiştirmenizi öneririz. Sırtüstü yatarak memenin üstüne baskı yapmamayı garantilemiş oluyorsunuz. Üstelik yan yatarken iki göğsünüzden biri güçlüyse diğerine baskı yaparak deformasyonu da arttırabilir.

Doğru Sütyeni Seçin

Memeniz sürekli aynı kalmıyor. Kilo kayıplarıyla büyüyüp küçülüyor. Bu nedenle her yıl doğru sütyen seçtiğinize emin olmalısınız. Eğer bir sütyenin biraz dar olduğunda memeyi daha iyi göstereceğini düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü dar sütyen memeleri çok sıkacağından memeyi sarkıtabilir.

 

https://www.marieclaire.fr/,7-solutions-contre-les-seins-qui-tombent,810728.asp

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Yorum yapılmamış

Yorum yazın