Meme ile İlgili Merak Ettikleriniz

Yanlış Cup Seçimi, Sizi Olduğunuzdan Yaşlı ve Kilolu Gösterir

19 Nisan 2019

Meme protezi seçiminde vücuda uyumlu beden/cup seçmek çok önemli. İddialı ölçüler özellikle gençlik dönemlerinde istense de ideal ölçülerden uzaklaşan ve daha büyük olana dönük seçimler sorun yaratabilir. İdeal ölçünün ötesindeki memeler sizi olduğunuzdan yaşlı, hantal ve şişman gösterebilir. Sırtınız, beliniz ağrır ve kamburluk riski oluşur. Bu konuda lütfen doktorunuzun uyarısına kulak verin.

Cup seçiminde yapılan en büyük hata, meme yapısını beğendiğimiz bir yakınımızın, ünlünün ölçülerini kendimize örnek almaktır. Meme ölçüleri bir başkasında güzel görünmesi ile değil boyunuz, kilonuz, göğüs kafesiniz, gövde uzunluğunuz, yaşam biçiminiz ve kişiliğinizle orantılı olarak seçilmelidir. Bu konuda hastaların doktorların önerisini dikkate almaları silikon protezlerini mutlulukla taşımaları açısından son derece önemlidir.

Bu arada belirtmekte yarar görüyorum: meme dokusu yeterince ya da hiç oluşmamış binlerce kadın var. Sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmeyen ama cinsel kimliğin oluşmasında sorun yaşatabilen bu durum, silikon protezlerle çözülebiliyor. Eğer bedeninizle barışıksanız ve ölçülere takılmıyorsanız doğal haliniz en iyisidir, popüler güzellik anlayışına boş verebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir...

Yorum yapılmamış

Yorum yazın